Jaunumi Kluba dzīve Forums Foto galerija Video Pērk un pārdod SUBARU modeļi Bieži uzdotie jautājumi


Pirmdiena, 27. jūnijs.
Jaunumi
Biedrība
Statūti
Biedri
Sludinājumi
 
Pārdodu Impreza detaļas. Thule jumt stieņi ar atslēgu, derēs Imprezai līdz...
100 €
Kluba dzīve
Subaru dubļu vannas jeb pasākums jebkuros laika apstākļos Ieteikt draugiem.lv Ieteikt twitter.com Ieteikt Orb.lv
Ceturtdiena, 20. septembris, 2007, autors - Zais

Reitings: Komentāri [ 0 ]

Šā gada septembra sākumā domubiedru un Subaru auto markas entuziastu pulciņš palaida lielajā dzīvē interneta forumu www.subarupower.lv, kuram tā pastāvēšanas pirmajās dienās jau bija pievienojušies vairāki desmiti interesentu.

Lai kaut kādā veidā liktu lietā forumā uzkrājušos enerģiju, 10. septembra rītā tika izziņota pieteikšanās uz jaunā kluba pirmo publisko aktīvi-atraktīvās atpūtas pasākumu 15. septembra pēcpusdienā ar nosacīto devīzi „Salaužam kādu Subaru?”. Papildus spēkratu laušanai pasākumā bija plānots veltīt laiku, lai jaunie foruma biedri iepazītos ar „vecajiem” un otrādi, kā arī satikt redzētos un vēl neredzētos foruma biedrus.

Par pasākuma vietu bija izvēlēts... nē, ne jau kartupeļu lauks, kā tas būtu atbilstoši rudenīgajam noskaņojumam, bet tā bija Laipnā Īpašnieka pļava netālu no leģendārās „Sēnītes”, kur viņš, izplosījies ar iespaidīgo T-150K riteņtraktoru, bija radījis piemērotus apstākļus pasākumu organizatoru iecerētā mērķa īstenošanai. Tā saucamā „trase-kur-parādīt-kas-kurš-ir” savā būtībā ir aptuveni 600m gara cilpa, segta ar kārtīgu Latvijas melnzemi, ar dažiem kreisajiem un dažiem labajiem līkumiem, viltīgiem un mazāk viltīgiem. Un, ņemot vērā laika apstākļus – ar slapjām un ļoti slapjām vietām. Taču sagatavošanas procesā par to vēl nekas nebija zināms... .

Var teikt, ka turpmākajās dienās forumā pamatīgi kūsāja enerģija un izvērtās visdažādākās diskusijas – ar kādām riepām braukt, vai braucēja roku liekuma rādiusam ir nozīme, vai var braukt divi ar vienu un to pašu auto (vienlaicīgi stūrēt, vai?) un vai pirms brauciena varēs pierakstīt trasi (?). Kā rādīja iepriekš gūtā prakse, būtiska nozīme ir gan vadītāja prasmei, gan arī spiedienam – tam, kurš dzīvo riepās.

Tā vai citādi, norunātajā vietā un laikā bija sapulcējies ievērojams daudzums Subaru braucēju, cienītāju un vienkārši atbalstītāju, jaunākais no kuriem bija vien dažas (piecas) nedēļas vecs.

Operatīvi tika noskaidrots, ka laika apstākļu dēļ visiem nav dotas izredzes trasē „sapīties meistarībā”, tādēļ tika izlozēta braukšanas kārtība 10 Imprezām un vienam Foresterim. Sacensību dalībnieki, tiesneši, taimeris un līdzjutēji līdz ar to varēja ieņemt savas vietas un skriešanās varēja sākties. Drošības apsvērumu dēļ trasē, braucot ieskaitē uz laiku, vienlaicīgi atradās tikai viens braucējs.

Pirmais brauciens parādīja, ka dubļu un slapjuma trasē ir pietiekami, jo uzrādītie rezultāti bija krietni vien zemāki nekā sausā laikā. Tomēr trase, lai arī tika vietām pamatīgi izdangāta, kļuva nedaudz sausāka, jo kādu laiku bija pārstājis līt. Pamazām pieredzējām aizvien labākus trasē uzrādītos laikus, līdz trešajā braucienu sērijā mūs piemeklēja pamatīga lietusgāze. Atlikušajiem braucējiem līdz ar to vairs nebija nekādu cerību uzlabot savus rezultātus, taču tāds neprognozējams jau nu reiz ir autosports, laika apstākļi..., valdība utt.

Neskatoties uz nelabvēlīgo klimatu, sacensības tika novadītas līdz galam, rezultāti apkopoti un vietas sadalītas. Kā jau bija sagaidāms – improvizēto goda pjedestālu ieņēma trīs Subaru Impreza braucēji, kas balvās ieguva diplomus un šampanieti, kas nekavējoties tika patērēts skaisti izlaistot un šo to arī izdzerot. Tika piešķirta arī nominācija labākajam riepu nomontētājam, kurš vienā braucienā, vienā aplī pamanījās nomontēt vienu un padarīt šņācošas vēl divas no sava auto riepām.

Pateicoties trases dislokācijai un pietiekamajam ūdens daudzumam kā lejā, tā arī no augšas uz leju, visas trasē pabijušās mašīnas bija viegli atšķiramas no pārējām, jo tās bija tik netīras, ka varēja teikt – Subaru from Hell. Pēc pasākuma oficiālās daļas noslēguma, lai neviens neapvainotos un nerakstītu sūdzību tiesā par diskrimināciju, tika dota atļauja doties trasē un izjust dubļu garšu uz savas (auto) ādas. To nekavējoties izmantoja lielākā daļa klātesošo, taču pēc tam jau bija grūti atšķirt, kurš ir sacenties, bet kurš ir vienkārši pavizinājies.

Par pasākuma „rozīnīti” varēja saukt noslēgumā, līdz ar gastronomisko izvirtību sākšanos, vietējās jaunatnes entuziastu paraugdemonstrējumi tajā pašā trasē ar „klasisko piedziņu” – žiguļiem.

Jāatzīmē, ka absolūtais vairums klātesošo bija apmierināti ar pasākumu, paužot savas atsauksmes gan uz vietas, gan arī vēlāk forumā. Daļa dalībnieku bija izdarījuši secinājumus par savu prasmi un perspektīvām amatieru un varbūt arī profesionālajā autosportā... .


Komentāri
Uz augšu
Atcerēties mani
Foto: Ekspedīcija "Baikā...
Video: Subaru Winter Meet...
Jaunākais forumā
Re: Subaru šroti
Berry, 21.04.2022 12:33
Re: Dzenam beztēmu
OZIO, 31.03.2022 17:05
Re: TEXTI - anekdotes, stāsti, joki un piedzīvojumi...
OZIO, 31.03.2022 17:02
Re: Subaru detaļu veikali
Krisjanisf, 26.03.2022 15:03
Re: SBRU Forester
SBRU, 18.03.2022 21:46
Re: Rallija sezonas apskats 2015
ingoodpoo, 10.03.2022 10:14
Re: Tehnikas un inovāciju festivāls Jelgavā - Mehatrons 2020
liamuintero, 10.03.2022 03:31
Re: Airsofts, iespēja pamēģināt uzspēlēt tiem kas vēlas!!!!
eetwebblo, 09.03.2022 04:46
virtual phone
konixxa, 07.03.2022 11:00
Re: Rūsa pie vējstikla rāmja
Ediitis, 01.03.2022 22:48
Reklāma  |  Lietošanas noteikumi  |  Kontakti  |  Seko mums: Facebook  |  Youtube  |  Twitter  |  Instagram
v1.0, © 2010 subarupower.lv. Visas tiesības paturētas.